Blogi

Filtreeri postitusi

Kuidas seada eesmärke, mis Sind päriselt õnnelikuks teevad?

Meile meeldib eesmärke seada. See on oluline osa nii meie isiklikust kui ka tööalasest arengust. Kuid siin on üks konks: kas me oleme päriselt eesmärgi saavutanud, kui siht on seatud valesti?

Elus edasi liikudes märkame tihti end võtmas vastu otsuseid, mis tegelikult meid õnnelikuks ei tee. Selle peale võiks keegi kindlasti väita, et ei ole olemas ‘’valesid’’ või ‘’halbu’’ saavutusi. Reaalsuses ei pruugi kõik lihtsalt meie endi jaoks õiged olla. Näiteks meeldib Sulle väga rõivaid disainida ja see on Su kirg. Siis aga pakutakse Sulle ettevõttes ametikõrgendust juhtivale positsioonile. See oleks justkui hea ametialane saavutus, kuid Sa ei saaks enam tegeleda disainimisega, mida väga teha armastad ja silmad särama paneb.

Seega kuidas teha kindlaks, et töötad ja näed vaeva just nende asjade nimel, mis on Sulle olulised? Me ei saa seada eesmärke Sinu eest, kuid saame jagada mõnda strateegiat, kuidas paremaid valikuid langetada.

Loe lisaks

Milline peaks olema üks hea märkmik?

Hea märkmik on nagu lisamälu Sinu taskus, kuhu saad kõik vajaliku üles kirjutada. See aitab meeles pidada vajalike tegevuste nimekirja, kohtumisi ja ideid, mis muidu võivad ununeda. Märkmikusse on mõnus kõik kiiresti kirja panna.
Üks tõeliselt kasulik märkmik pole lihtsalt kokku köidetud peotäis lehti kuupäevadega. Parimad märkmikud muutuvad kasutamise käigus inspiratsiooniallikaks, millest tekivad uued mõtted ja teod. Selleks vajab märkmik nii kirjutamise kui joonistamise lehti. Ruumi on vaja erinevat tüüpi märkmete jaoks.
Loe lisaks