Kommentaarid (3)

Milline peaks olema üks hea märkmik?

Hea märkmik on nagu lisamälu Sinu taskus, kuhu saad kõik vajaliku üles kirjutada. See aitab meeles pidada vajalike tegevuste nimekirja, kohtumisi ja ideid, mis muidu võivad ununeda. Märkmikusse on mõnus kõik kiiresti kirja panna.
Üks tõeliselt kasulik märkmik pole lihtsalt kokku köidetud peotäis lehti kuupäevadega. Parimad märkmikud muutuvad kasutamise käigus inspiratsiooniallikaks, millest tekivad uued mõtted ja teod. Selleks vajab märkmik nii kirjutamise kui joonistamise lehti. Ruumi on vaja erinevat tüüpi märkmete jaoks.
Kuidas märkmik aitab eesmärke seada?
Me seame eesmärke iga päev. Olgu nad siis väiksemad või suuremad. Me ei saa minna isegi hommikul kooli või tööle, kui me pole seda eesmärgina endale seadnud. Selleks, et liikuda punktist A punkti B, on vaja teha otsus, et liigutakse punkti B - ka see on eesmärk.
Teinekord on vaja paika panna suuremad eesmärgid. Mis on Sinu suured eesmärgid? Minna aasta pärast pikemale reisile? Soetada oma kodu? Luua enda ettevõte? Või hoopiski miskit muud? Iga eesmärgi saavutamiseks on vaja teha mitmeid erinevaid tegevusi.


Kõige väärtuslikumad eesmärgid on kaugeleulatuvad. Nädala jooksul juhtub harva suur kaalulangus ja võlgadest vabanemine. (Suur kaalulangus või võlgadest vabanemine nädala jooksul on harv juhus) Kui soovid muutusi, alusta suurelt mõtlemisega. Seejärel määra mõistlik ajakava sinna jõudmiseks - kas see on 6 kuud või 5 aastat… Pane kirja, mis on sinu kõige olulisem väljakutse ehk eesmärk.
Kui oled kindlaks teinud, mida soovid pikas perspektiivis saavutada, murra seda eesmärki väiksemateks eesmärkideks. Kui sinu pikaajaline eesmärk on planeeritud aastaks, siis saavuta vahe-eesmärgid iga kuu. Pane kirja, mis on sinu kõige olulisemad vahe-eesmärgid. Ühel heal märkmikul on selleks oma koht olemas.


Seejärel on aeg vahe-eesmärke ka murda. Kui sinu vahe-eesmärgid on seatud kuu peale, siis lühiajalised saavutatakse igal nädalal. Pane need märkmikusse kirja! Mis on sinu selle nädala kõige olulisem väljakutse ehk eesmärk, mis tuleb nädala jooksul saavutada?

Vahe-eesmärkidest on hea teha ka vahekokkuvõtteid. Läbi mõelda, mis õnnestus, mis mitte. Mis sai tehtud ja mis jäi tegemata? Kõige olulisem on selle juures olla õnnelik. Tähtis ei ole mitte ainult siht, vaid ka teekond selleni. Ühes heas märkmikus jagub ruumi ka kokkuvõtete jaoks!

Seega kui soovid märkmikust võtta maksimumi, siis veendu, et lisaks igapäevastele kohtumistele ja ülesannete märkimisele oleks ruumi ka muid mõtteid kirja panna. Unista suurelt! Alusta lõpp-eesmärki silmas pidades ja lammuta suured eesmärgid väiksemateks osadeks. Nii on võimalik saavutada ka see, mis esmapilgul näib võimatu. Nagu T. E. Lawrence on öelnud: "Suurtel asjadel on tihti väikesed algused".

Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (3)
JbykvwEra JijZSAmwV · 10. oktoober 2019
VeOIPsjiWHAwKlBG hvgcepWzkIKO · 5. detsember 2019
RCwHOabKZfisy qRslYcSPMr · 5. detsember 2019